תחומי התמחות

משרדנו מעניק שירות בתחום דיני העבודה, משפט אזרחי, משפט מנהלי (דגש על אשרות והסדרת מעמד) ותחומים נוספים.
כן מעניק משרדנו שירותי גישור בתחומי ההתמחות.

צרו קשר

זמינות טלפונית מלאה

052-3644277

גישור ויישוב סכסוכים

 

עו"ד טלי חץ הינה מגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין בישראל, ומשכך עורכת ישיבות גישור בתחום דיני העבודה והמשפט האזרחי בכלל, במסגרתם מסייעת לצדדים להביא לסיום הסכסוך מחוץ לכתלי בית המשפט, ותוך שהצדדים עצמם הם אשר מכתיבים את ההסכם ופסק הדין בעניינם.

 

הליך הגישור הינו הליך וולונטרי אשר ננקט על ידי הצדדים, אם באופן עצמאי טרם פניה לערכאות משפטיות ואם לאחר הפניית הצדדים אליו על ידי בית המשפט, אשר מטרתו להביא לסיום הסכסוך בדרך אלטרנטיבית.

 

היתרון בהליך הגישור הינו כי בהיות המגשר אדם נטרלי ובלתי תלוי לצדדים, אשר באמצעות פגישות עם הצדדים – יחד ולחוד – מציף את האינטרסים החשובים לכל אחד מהצדדים, ובכך מאפשר לצדדים למצוא את הדרך לפתרון יצירתי שיהיה מקובל עליהם, ניסוחו בהסכם והבאתו בפני בית המשפט לקבלת תוקף של פסק דין. למגשר אין כל סמכות להכריע בסכסוך, אלא רק לסייע לצדדים להביא לסיומו של הסכסוך בכוחות עצמם.

 

לאור היות הגישור הליך וולונטרי, רשאי כל אחד מהצדדים – בכל רגע נתון – להחליט על סיומו של ההליך. אלמנט זה מביא הלכה למעשה דווקא למחויבות רבה יותר מצד הצדדים ולשליטה רבה מצד הצדדים. בנוסף, כל הנאמר במסגרת הליך הגישור, על ידי הצדדים ו/או באי כוחם, הינו חסוי וסודי, ולא ניתן לעשות בו שימוש מחוץ להליך הגישור. כך, גם אם הליך הגישור לא צלח והצדדים חוזרים לבתי המשפט – לא ניתן לחשוף את הליכי הגישור והדברים שנאמרו בהם בפני בית המשפט.

הרצאות בתחומים משפטיים

 

לאור ניסיונה הרב של עו"ד טלי חץ בפן האקדמי, מעבירה עו"ד טלי חץ, בהתאם לדרישת לקוחותיה, הרצאות שונות בתחום דיני העבודה במקומות העבודה – אם בנושאי הטרדה מינית, הגנה לאוכלוסיות חלשות וזכויות שונות מכח דיני העבודה, והכל בהתאם לדרישת הלקוח ובניית מערך המותאם באופן אישי לצרכיו.

 

ניתן לבנות הרצאות נוספות, בתחומים שונים הנוגעים לתחומי ההתמחות של המשרד.

דיני עבודה - ייעוץ וייצוג משפטי

 

המשרד מעניק את שירותיו המשפטיים הן למעסיקים והן לעובדים.

 

למעסיקים ניתן ייעוץ שוטף בתחום דיני העבודה וזכויות מכח חוקי המגן, ניסוח הסכמי עבודה (התחשבות בהסכמים קיבוציים וצווי הרחבה), בדיקת תלושי שכר, חישובי גמר חשבון לעובדים, ליווי בהליכי שימוע ופיטורים ועוד. כן מייצג המשרד בבתי הדין לעבודה ברחבי הארץ.

 

לעובדים ניתן סיוע בבחינת מכלול הזכויות, החל משלב הקבלה לעבודה, מעבר על הסכמי העסקה, בדיקת הזכויות המשולמות במהלך תקופת ההעסקה, ליווי לשימועים טרם פיטורין ובדיקת הזכויות עם סיום יחסי העבודה.

המשרד מייצג עובדים רבים במו"מ מול המעסיקים עם סיום העסקתם, ובמידת הצורך הכנת תביעה לבית הדין לעבודה וייצוג בהליך המשפטי מתחילתו ועד לסיומו.

 

למשרד ידע נרחב וניסיון רב בכל הנוגע לזכויות נשים מכח חוק עבודת נשים, ומלווה את לקוחותיו גם במסגרת ההליכים המתנהלים במשרד הכלכלה לעניין קבלת היתר פיטורים / שינוי תנאי העסקה ועוד.

 

בנוסף, המשרד הינו בעל ידע וניסיון גם בנוגע להגנה בפני אפליה מכח חוק שיוויון הזדמנויות בעבודה וחוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, וכן מעניק שירותים בכל הנוגע לסוגיית הטרדות מיניות במקום העבודה – החל מפיקוח והחדרת המודעות במהלך העבודה עצמה וכלה בייצוג בתביעות משפטיות המוגשות מכח החוק.

 

לעו"ד טלי חץ היכרות רבת שנים עם סוגיות הנוגעות לעובדים זרים ופליטים – אם בענף החקלאות, הבניה והתעשייה. במהלך השנים ייצגה עו"ד טלי חץ בהליכים משפטיים רבים בבתי הדין לעבודה.

 

 

משפט אזרחי

 

לעו"ד טלי חץ ניסיון בתחום המשפט האזרחי, החל מליווי שוטף של חברות, משלב הקמת החברה, תפעולה וכלה בפירוקה.

 

בנוסף מייצגת עו"ד טלי חץ חברות ופרטים בתביעות אזרחיות בבתי המשפט השונים – אם במסגרת תביעות כספיות, תביעות חוזיות או תביעות נזיקין.

משפט מנהלי - אשרות ומעמד

 

לעו"ד טלי חץ ניסיון רב שנים בייצוג והתמודדות אל מול לשכות משרד הפנים הפרוסות ברחבי הארץ בכל הנוגע להסדרת מעמדם של זרים הנשואים לאזרחים ישראלים או חיים עימם כידועים בציבור. כן עוסק המשרד בהסדרת מעמד וקבלת אזרחות מכח חוק השבות.

 

במסגרת זו מלווה המשרד את לקוחותיו עוד קודם לפניה למשרד הפנים, תוך הכוונה ואיסוף החומר הנדרש, הגשת בקשה מפורטת, ליווי לשימועים ולפגישות במשרד הפנים ועד לקבלת החלטת משרד הפנים באם לקבל את הבקשה או לדחותה.

 

במידת הצורך מייצג משרד עו"ד טלי חץ את לקוחותיו גם במסגרת בית הדין לעררים, בית המשפט לעניינים מנהליים ובית המשפט העליון.

 

כן מסייע המשרד בכניסתם לארץ של מסורבי כניסה, אשר הופנו למתקן המסורבים בנמל התעופה בן גוריון, ופונה לבית המשפט לעניינים מנהליים בהגשת צווי מניעה דחופים ועתירות מנהליות לשם התרת הכניסה לישראל, במידת האפשר.

תחומים נוספים

 

פרט לתחומי העיסוק שפורטו לעיל, ומתוך רצון להעניק את השירות המשפטי הטוב והמלא ביותר ללקוח, מעניק משרד עו"ד טלי חץ שירות משפטי נרחב בתחומי משפט נוספים – אם באופן עצמאי ואם בשיתוף פעולה עם עורכי דין נוספים מומחים בתחומם.

 

במסגרת זו מעניק משרד עו"ד טלי חץ ייעוץ וייצוג משפטי בתחום דיני התעבורה והמשפט הפלילי, ליווי בתיקי משפחה, עסקאות מכר ונדל"ן, תיקי תאונות דרכים ונזיקין ועוד.